Що не кажіть, а чи не найбільшим джерелом натхнення і мотивації для нас є історії. Історії друзів чи знайомих, які одного дня кинули палити, почали регулярно тренуватися в біговому клубі та пробігли половинку швидше 90 хвилин. Історії звичайних людей, які скинули н-кілограмів, пробігли марафон чи, навіть, ультрамарафон в горах. Історії незвичайних людей, які стали чемпіонами світу, в 50 років пробігли стомильник або, незважаючи на втрату ноги чи руки, – змогли подолати дистанцію IRONMAN.
Нижче навожу перелік книг з такими історіями. Список не претендує на вичерпність чи виключність. Кожен може скласти подібний, я ж – ділюся своїм. Єдине зазначу, що до цього переліку я навмисно не включав книги методичного характеру, бо це окрема цікава підбірка.
Тож якщо у цьому переліку ТОП-10 Ви не знайдете ту книгу, яка вразила особисто Вас (може я її ще тільки читаю або не встиг прочитати:) – напишіть в коментарях, буду дужже вдячний ????????
ХАРУКІ МУРАКАМІ
«Про що я говорю, коли говорю про біг»
Це автобіографічна історія відомого японського письменника, який до 33 років вів зовсім нездоровий спосіб життя. Харукі палив, пив, працював у власному барі до ранку… А потім, якраз коли вже почався його творчий письменницький шлях, вирішив зав’язати із роботою в барі, взятися за своє життя, здоров’я і… почати бігати.
Напевно найбільше мене вразила на час прочитання книги – ідея бігати щонайменше марафон на рік. Протягом всього життя.
“Найголовніше – не швидкість і не відстань. Найголовніше – сталість: бігати щодня, без перерв та вихідних.”
Це книга про марафонський підхід до життя. Планомірна, регулярна підготовка, пошук і подолання обмежень у собі, і, навіть, трансформація страждань – у досвід.
Огляд на блозі time2trail.in.ua
КРІСТОФЕР МАКДУҐАЛ
«Народжені бігати. Рух до безмежних можливостей»
Книга Крістофера Макдугла розповідає про таємниче плем’я ультрабігунів тараумара, які живуть у мексиканських каньйонах, вдалині від цивілізації. Чому ці індіанці такі витривалі? І чи справді людина створена для того аби долати сотні кілометрів без зупинки? Автор дає цікаві референси на антропологічні дослідження, а також історії із життя самих індіанців. Кульмінацією історії стає змагання між легендарним Скоттом Джуреком та чемпіоном індіанців Арнульфо. Хто ж переможе?
СКОТТ ДЖУРЕК
«Їж правильно, біжи швидко»
Ця книга – автобіографія та філософія одного з найкращих ультрамарафонців США та світу. Найбільше Скотт Джурек відомий своїми сімома поспіль перемогами на Western States 100 miles Endurance Run (найстарішому стомильному забігові, штат Каліфорнія). Хоча на його рахунку числені перемоги та рекорди на таких відомих ультрамарафонах як Hardrock100 (стомильник), Beadwater Ultramarathon (135 миль), Spartatlon Ultra Race (246км)…
Саме при підготовці до Western States100 Джурек переходить на веганську дієту. За спостереженями ультрамарафонця – його здоров’я, витривалість та спортивні кондиції тільки покращуються. У книзі приділяється чимало уваги питанню правильного харчування і важливості дієти для високих спортивних результатів. А в кінці кожної глави – навіть є улюблені рецепти веганських страв ультрамарафонця.
Біг для Джурека – це не просто змагання. Це спосіб пізнання себе, своїх можливостей, а також нагода бути ближче до природи. У книзі Ви матимете нагоду зануритися у життєву філософію людини, яка випробовувала себе у найскладніших ультрамарафонах:
“Весь розрахунок простий: біжи, поки можеш бігти. А потім ще біжи. Знайди джерело сили і волі та біжи швидше”
В книзі згадано також і про легендарних індіанців племені Тараумара з якими Джурек перетинався на різних стартах. Виявляється, цими одними змаганнями, де американець таки поступився індіанцю, нічого не закінчилося. Впертий хлопець з Мінесоти приїхав до Мексики наступного року і – переміг.
ДІН КАРНАЗЕС
«Той, що біжить без сну. Одкровення ультрамарафонця»
Це не посібник з ультрабігу від професійного атлета чи тренера. Це – мотивуючі історії про Шлях бігуна-любителя пошук нових випробувань і меж можливостей свого тіла та розуму. Після 10 років перерви Дін вирішив змінити своє життя – він пробігає 48 кілометрів на своє 30 річчя, одразу після святкової вечірки – і це докорінно змінює все його життя. Дін має сім’ю, двох дітей, є власником бізнесу – і часто тренується в обідню перерву чи вночі, щоб біг не заважав іншим сторонам життя.
Якщо вам раптом забракне мотивації виходити на пробіжку – почитайте “Той, що біжить без сну. Одкровення ультрамарафонця”, неодмінно знайдете для себе нові стимули.
ТРЕВІС МЕЙСІ
“Ультрамислення. Психологія наднавантажень”
Тревіс Мейсі – професійний мультигонщик, ультрамарафонець, а також спікер, коуч. Він фінішував у понад 120 складних гонках на витривалість по всьому світу, встановив у 2013р. рекорд у кількоетапних змаганнях Leadman, яке включає в себе один з культових 100 мильників – Leadville100.
Мейсі виділив 8 принципів світоглядних установок, які й об’єднав у концепцію “ультрамислення”. Книга “Ультрамислення. Психологія наднавантажень” буде корисною не тільки для тих, хто бігає ультратрейли чи мультигонки або ж займається спортом. Адже ті самі принципи ультрамислення використовують всі – від політиків та генералів, до винахідників, бізнесменів, стартаперів.
КРІС МАККОРМАК
«Я тут – щоб перемогти»
Автобіографічна книга відомого три атлета, дворазового чемпіона світу на дистанції Ironman, переможця і рекордсмена багатьох змагань з тріатлону на довгих та коротких дистанціях. У цій книзі – він описує свій непростий шлях до вершин в тріатлоні, а також ділиться принципами психологічної «гри розуму», які успішно застосовував для перемоги над сильнішими суперниками. Навіть якщо Ви ніколи не займалися тріатлоном – книга легко замотивує записатися до басейну плавати та купити велосипед.
МЕТ ФІЦДЖЕРАЛЬД
“Як сильно ти цього хочеш?”
У книзі відомий журналіст і фахівець зі спортивного харчування Мет Фіцджеральд на прикладах багатьох атлетів з різних видів спорту розглядає психобіологічну модель витривалості. Основна його думка, що тіло і розум знаходяться у постійній взаємодії, а тому ментальний стан і сприйняття атлетом власних зусиль – часто важливіші . Автор пояснює, що кожен з нас здатен розвинути в собі силу для подолання будь-якої перешкоди – як у спорті, так і в житті. Ця книга буде корисна спортсменам, тренерам, а також всім, хто цікавиться психологією в цілому і психологією спорту зокрема.
РІЧ РОЛЛ
«Ультра. Як у 40 років змінити своє життя і стати одним з кращих атлетів планети»
Ця автобіографічна історія людини, яка змогла у 40 років подолати майже 20 річну алкогольну залежність і стати ультра марафонцем та ультратріатлетом. Все це – на веганській дієті. Кардинальні зміни, на які зважився Річ навряд можуть слугувати зразком як стати на шлях спорту та здорового способу життя. Втім, історія Річ Ролла дуже надихаюча і показує, що змінитися на краще ніколи не пізно.
ДЕВІД ЕПШТЕЙН
«Спортивний ген»
Цікава книга про генетичні основи спортивних досягнень та вплив генів на фізіологічні показники. Буде безперечно корисна для тих, хто хоче заглибитися в молекулярні механізми роботи клітин організму та фізіологію. Чимало цікавих прикладів із посиланнями на наукові дослідження.
КРІССІ ВЕЛЛІНГТОН
«Життя без кордонів. Історія чемпіонки світу з тріатлону в серії Ironman»
Автобіографія Кріссі Веллінгтон вразить багатьох. Потрапивши у професійний спорт тільки після 30 років, Кріссі не програла у жодній гонці в форматі Ironman (серед жінок) і чотири рази перемагала на чемпіонатів світу на Коні. Багато цікавих подробиць про життя та психологію під час подолання дистанцій айронмена.
Більше про мотивацію у статтях:
Мотивація і дофамін: як не закинути спорт поки діє карантин?
Cherchez la motivation: центр задоволення, нейромаркетинг та тренування під час карантину
А також у статтях та відео для підписників time2trail.com.ua на Patreon.
Бережіть себе та оточуючих, плекайте свою мотивацію!
Приємного прочитання!
Якщо стаття Вам сподобалася і була корисною – тисніть ❤️
А ще – Ви можете підтримати блог time2trail нa Patreon.
Дякую!
0 коментарів