Даша Михайлова – одна із ТОП українських легкоатлеток на довгі дистанції, майстер спорту міжнародного класу. Хоча зараз важко сказати, коли саме і на якому зі стартів вперше перетнулися з Дашею, очно познайомилися на лекції в Gorgany «Професійно для любителів: тренування, спортивні збори та неймовірна Кенія», у кінці грудня минулого року, перед її від’їздом на збори до Кенії.
У сезоні 2020 Даша встигла пробігти тільки один старт 2 лютого, здобувши перемогу на півмарафоні de Granolles, в Іспанії показавши час 1:12,37. Потім у зв’язку з COVID-19 почали відміняти й переносити старти та національні чемпіонати, тож Даша вирішила лишитися у місті Ітен, Кенія та продовжити там підготовку.
У цьому невеличкому інтерв’ю – Даша розповідає про те, як тренується зараз, що відбувається у Кенії та дає поради де любителям бігу шукати мотивацію.
Побігли!
Даша, розкажи будь ласка, яка ситуація зараз у Кенії? У новинах писали, що у вас так само запровадили карантин і є заборона на тренування у групах. Чи справді це так?
– Пам’ятаєте велечезні натовпи чорношкірих спортсменів, настільки великі, що аж курява здіймалася позаду них? Так? Ну, так тепер можете про це забути. В Ітені безлюдно і порожньо. Раніше о 6:20, виходячи на місце збору групи, можна було зустріти чоловік 200 народу, які теж поспішали кожен до своєї тренувальної групи. А зараз – цього немає.
– Із нещодавніх курйозів: одного ранку я метрів 200 пробігла за незнайомою дівчиною, думаючи що це Антон, оскільки було темно, і вона вибігла з того ж провулку, що мав вибігти мій товариш 🙂
– Так, пандемія є пандемія, торкнулася вона і Кенії. Тепер тут не можна бігати групами, а для кенійців – це удар. У них натура така – компанійська. Всі разом. Як стадні тварини. Доки ти відчуваєш дихання інших членів групи – все у порядку.
Наскільки серйозно слідкує за дотриманням цієї заборони влада? Чи кенійці не пробують якось її оминути?
– Ні, не подумайте що вони не намагались ослухатись, заборони! Ще й як намагались, допоки цілу групу не посадили до в’язниці. Їх випустили через 7 годин, але з того часу більше ніяких намагань.
– Різниця між нами колосальна. Жителі центральної Африки, просто розійшлись по домівкам. Немає тренувань так немає, натомість європейських бігунів зустрічаю і вранці і ввечері. Тож виходить: класно мати тіло кенійця, але мозок краще український. Ми – стійкіші!.
«Класно мати тіло кенійця, але мозок – краще український. Ми – стійкіші!»
Розкажи будь ласка, як зараз плануєш свої тренування? Як підтримуєш форму? У тебе зараз базовий період з прицілом на осінні старти?
– Особисто для мене – кардинально нічого не змінилось. Як і раніше, бігаю майже всі тренування сама. В цьому є свої плюси і мінуси, але особливого дискомфорту ніколи не відчувала. Біг є біг, і я насолоджуюсь ним незалежно від обставин.
– Я не розумію логіки, чому потрібно зараз відпочивати. Можливо, на це заслужили зараз рекордсмени світу, або люди які розуміють що вже досягли своєї стелі. В мене інші плани. Кожного року я прогресую, тільки завдячуючи цілорічній роботі. Як говорить мій тренер: «Якщо ти вже знаходишся на п’ятому поверсі, необов’язково спускатися кожен раз на третій, або, ще гірше, на перший».
«Біг є біг, і я насолоджуюсь ним незалежно від обставин»
Що порадиш любителям бігу, які зараз в Україні також потерпають від відміни стартів та накладених у зв’язку із COVID-19 заборон та обмежень?
– Мені здається що і для любителів настала зараз хвилина правди. Для чого Ви займаєтесь? Чи це справді Ваша пасія? Чи дійсно це Ваше захоплення?
– Запитайте себе чи біг для Вас має сенс тільки за наявності публіки, яка на це відреагує? Або тільки для можливості зустрітися з новими друзями? Все це – теж супер! Але любов, це любов і вона не потребує обставин.
«Любіть. Любіть бігати. Бігайте і любіть»
Більше про Дашу Михайлову її тренування, перемогу у престижній серії RunCzech, життя в Кенії – можна подивитися в інтерв’ю на каналі Низький Пульс.
Ви також можете підписатися на Дашин Інстаграм, де вона ділиться файними фото і відео зі своїх тренувань та стартів.ФОТО: з архіву Даші
Якщо стаття Вам сподобалася – тисніть ❤️ Більше про мотивацію для тренувань: у лекції та статті на Patreoni.
А у тут – Ви можете підтримати блог time2trail
Дякую! ????????
0 коментарів