З самого ранку Коїмбра – в передчутті спортивного свята. Ще немає сьомої години, а на вулицях можна побачити атлетів у формі національних збірних, які розминаються бігаючи центральними вуличками або ж набережною. І справді, хіба ж можна пропустити таку нагоду – трохи “продихатися” перед стартом?
Допінг-контроль та технічна зустріч
О 8:30 у готелі – збираємося на “медичний” міні-семінар від ITRA, а Валерій Шипунов – йде як представник команди на технічну зустріч, де будуть уточнюватися різні оргмоменти.
На медичному семінарі представники ITRA фактично переповіли те, що раніше надсилали мейлом: рекомендація заповнити мед.сторінку у своєму профілі ITRA, небезпеку й шкоду від вживання кортикостироїдів, про заходи, які робить ITRA аби піклуватися про здоров’я атлетів.
Членів команди з найвищим perforvance index ITRA (Сергія Попова та Юлю Тарасову) – після семінару забрали на здачу допінг-контроля. Семінар був коротким, хвилин 20 але оскільки перед нами група значно затрималася закінчили ми за пів години до початку параду націй.
На технічній зустрічі – отримали 2-а жилета для нашої команди підтримки на контрольному пункті 2 (КП2) на 16-ому км.
ФОРМАльне питання
Так “історично склалося”, що кожного року (а це щонайменше останні 3-и роки) всі члени збірної команди, які поїхали на Чемпіонат світу представляти Україну – отримували форму (шорти та футболку) з національною символікою. Щоб одразу зняти частину питань – забезпечення формою трейлбігунів, а трейл це неолімпійський, позастадіонний вид спорту, – не є завданням чи тим паче обов’язком ФЛАУ. Тобто це здійснювалося за “залишковим принципом” (якщо форма певну кількість якої роблять Спонсори, лишалася) і з “доброї волі” ФЛАУ, як певний стимул для тих, хто представляє країну.
Цього року – за два дні до старту, коли частина делегації вже була в Португалії або у дорозі – повідомили, що форми не буде. Ок, всі, загалом були готові до варіанту “вінігрет”, коли кожен виходить хто в чому. Але за ініціативи Олексія Мельника – оперативно зробили наліпочки з прапором України на грудях та написом “Ukraine” на спині на кофти, які видали організатори в наборі учасника. І все вийшло цілком пристойно всього за 5 євро з людини.
Якщо відкинути одвічно філософське питання про те чи має ФЛАУ тих, хто представляє країну на Чемпіонаті світу нехай й неолімпійської (поки;) дисципліни забезпечувати формою чи ні – лишається по-суті, єдина до них претензія:
– Чому повідомили про відсутність форми не за місяць, два тижні, а за три дні до параду?
Думаю тому, що “там” просто байдуже. І ось це те – що треба реально змінювати. Як – то вже будемо думати 🙂
До слова, обіцянку щодо оплати проїзду переможцям ЧУ з трейлу – ФЛАУ виконало і тут жодних претензій до них немає.
Парад націй
Зрештою, на параді все пройшло чудово. Хоча у чорних кофтах було жаркенько, коли виглядало сонечко, загалом, коли воно ховалося – було цілком навіть комфортно. Від готелю Dona Ines ми близько годинки кружляли вузенькими вуличками поки, з рештою, не вийшли до площі, де стояла сцена і команди офіційно представляли.
Ще годинку тривала “офіційна” частина.
Номери видали після офіційної церемонії представникам команди – і ввечері – вже мали їх на руках.
Втім, завтра старт, всі на місці, всі готові боротися – а це найголовніше!
Хто буде бігти Чемпіонат світу?
Про склад команди збірної України – писав раніше:
Хто представлятиме Україну на Чемпіонаті світу з трейлу 2019? (частина 1)Хто представлятиме Україну на Чемпіонаті світу з трейлу 2019? (частина 2)
Рейтинги українців серед ТОП-представників інших країн поки досить скромні. Втім – ще все попереду 😉
А хто ж із ТОП-трейлранерів бігтиме завтра? Ні, Кіліана Джорнета – не буде. Як і Франcуа Д’Аєна, Джима Волмслі та багатьох інших. Але… Будуть: діючі чемпіони світу з трейлраннінгу – іспанець Luis Alberto Hernando (3-и кратний) та Ragna Debats з Нідерландів.
Передстартові інтерв’ю ТОП-ів – є на irunfar
ТОП-5 у чоловіків виглядає так:
- Luis Alberto Hernando (Іспанія) – 919;
- Jonathan Albon (Великобританія) – 916;
- Marco De Gasperi (Італія) – 911;
- Nicolas Martin (Франція) – 905;
- Francesco Puppi (Італія) – 894.
ТОП-5 у жінок:
- Ruth Croft (Нова Зеландія) – 792;
- Azara Garcia de los Salmones Marcano (Іспанія) – 783;
- Ragna Debats (Нідерланди) – 777;
- Adeline Roch (Франція) – 767;
- Sheila Avilés Castaño (Іспанія) – 762.
А слідкувати за перипетіями Чемпіонату світу з трейлу завтра таможна буде он-лайн:https://trilhos.abutres.net/en/live-results/ Що ж, побігли?It’s time2trail!
0 коментарів