Минулого року Сергій Сапіга – пробіг основну дистанцію UTMB® (Ultra-Trail du Mont-Blanc) (170 км, набір висоти – близько 10000м) за 27 годин 9 хвилин, посівши 48-е місце! Цього року Сергію пощастило знову пройти лотерею та відібратися на участь у гонці UTMB. Траса була трохи довшою порівняно з минулорічною, а крім того Сергій біг після травми… Тим не менш – він фінішував за 27 годин 33 хвилини, посівши 66-е місце в абсолюті. Ми поспілкувалися з Сергієм про його враження від участі у культовому старті другий рік поспіль.
Як враження загалом, порівняно з минулим роком? Щось було інакше, змінилося?
Цього року я вже знав дистанцію і трошки собі її розпланував. Хоча, слід сказати, що у зв’язку з хорошою погодою її трошки змінили і зробили довшою. Добавили спуск вночі по камінюках і в кінці, замість плавного підйому, зробили крутий і завели на верх. Щоправда краєвиди на Монблан були так само неймовірні і оскільки мені заважала швидко бігти травма, то я встиг насолодитись цими краєвидами, хоча і нашпортався я добряче і, навіть, один раз впав споглядаючи цю красу. Скільки би там не бігати завжди буде щось красиве по-іншому, в основному за чим ми і їздимо на трейли.
Як готувався до гонки? Які набігав об’єми? Чи багато старався набирати по висоті? Ти травмувався за місяць до гонки (і я так розумію, біг ще повністю не відновившись) – як виходив із ситуації? Як підтримував форму?
Готувався помірно бо не вистачало часу:) і турбувала травма. Об’єми я накатав цього року добрячі, це Карпатія (107км 7000м набору), Skole Ultra Trail (104км 5000м набору), Bojki Trail (167км 7000м набору), 100Букомиль (104км 6500 набору), тому в основному до UTMB докатував, на вихідні старався виїхати в гори – туристів поводити і самому побігати.Так як травма не давала спокою, тому і не в повному об’ємі тренувався і пропустив свій улюблений старт Chornohora Sky Marathon, ще й нічний тай ще й через всі двохтисячники. Але знайшов вихід – тейпуванням і лікуванням електромасажером Complex! Електромасажер брав з собою в дорогу і це неймовірно допомагало тримати м’язи в тонусі та лікувати коліну зв’язку під час автомобільної мандрівки.
Наскільки другий раз тобі було простіше/складніше бігти гонку? Фізично. Психологічно.
Цього року набагато легше було бігти так як я вже знав дистанцію, знав всі підйоми, по іншому харчувався по дистанції й дуже велике спасибі Оксані Рябовій яка мене зустріла на кп 90км де в мене була закидка з речами і дуже допомогла мені швидко його покинути. Фізично і психологічно я був добре готовий і як би на 110км не відклеївся тейп то результат трошки був краще.
Що порадиш тим, хто планує подаватися на гонку наступного року. Як готуватися, на що звернути увагу? Чи плануєш подаватися на гонки сереї UTMB наступного року?
Тим хто подаватиметься на слідуючий рік, головне виграти лоторею:) А потім насолодитись пригодою! І якщо пройдуть сильні – то бажаю покращити і мій результат, і місце. Цей трейл дуже раджу пробігти всім – бо він того вартий! Сам подаватися поки не планував, бо є інші грандіозніші плани 😉 Але спочатку треба дожити до слідуючого року, підзбирати грошенят, ну і потренуватися а особливо позаліковувати травми.
Попередні матеріали:
UTMB 2019: враження учасників з України (частина 1)
UTMB 2019: враження учасників з України (частина 2)
Враження українців, учасників минулорічних стартів UTMB, можна почитати тут:
RaceRew #3: UTMB-2018 – підсумки та враження учасників з України:
0 коментарів