Біговий рік 2020 залишив по собі двозначні враження…
Готувався до гірського ультратрейлу – пробіг марафон на Wings for Life i 50 км ультру на Kyiv Ultramarathon. Напланував три ультри за рік? Будь ласка! Тільки всі три протягом останніх 3 місяців;) Табори, бігові збори, поїздки закордон? А як же, отримайте: соло-пробіжки з паспортом і маскою узбіччями запилюжених доріг, онлайн старти та всілякі челенджі… Тож напевно найголовніші здобутки року – це відсутність травм та серйозних хвороб (ковід). А ультратрейли, бігові кемпи, подорожі – все надолужимо 😉
Напевно найбільш шкода було відміни Penyagolosa Trail, бо цілеспрямовано готувався всю зиму до цих 110 км і +6000м набору в горах Іспанії. Профіль дистанції якраз такий, який хотів давно спробувати – з довгими затяжними підйомами, що ідеально для того аби гарно попрацювати палицями… Однак спершу організатори перенесли Penyagolosa Trail на середину жовтня, а в кінці літа – вже на кінець квітня 2021р., тож вірогідність, що пробіжу цього року – теж не висока. Значить – наступного (невідомо, щоправда коли) разу.
Окрім Penyagolosa Trail на весну ще планував пробігти половинку із 80хв в рамках Kyiv Half-Marathon. Половинку, звісно, відмінили – тож вирішив бігти соло, щоб хоч приблизно зрозуміти, що там набігав взимку. Фінішний час вийшов 1:19:20, мій новий РВ, поки не офіційний.
Півмарафон у форматі соло: як сильно ти цього хочеш?
Після цього був ще один цікавий «челендж» за який спасибі Postmen I Gorgany: «Everest at Home». Тобто, потрібно було набрати 8848м (вертикальних) в домашніх умовах використовуючи тумбу/стілець чи сходи. Челендж завершив протягом 10 днів (хоча спочатку планував за 20) і ноги були цьому неймовірно раді:) Вирішив прискоритися аби хоч тиждень відпочити перед Wings for Life :))
Everest at home: 19 236 тумб до Вершини
Зрештою, через складність логістики та локдаун вирішив на весну-літо тимчасово переорієнтовуватися у шосейного бігуна та пробігти два старти, які давно були у wish-list але все на них не потрапляв через пріоритет трейлових ультра: Wings for Life та Kyiv Ultramarathon. Навіть сподобалося. Але про все по-порядку.
Wings for Life
Був готовий на 45-48км але через купу помилок (чого вартує тільки 5км із «заброскою» кока-коли та води, а це – 1,5л на спині:) та глюк додатку (5 хв ловив сигнал) вийшло всього 41,74 км. Це другий результат по Україні але зовсім не те, що хотілося і на що був готовий…
Wings for Life-2020: на крилах бігової еволюції
Kyiv Ultramarathon
Коли реєструвався на київську ультра – він ще планувався на кінець червня але потім перенесли на кінець липня. Швидше вийшло у плюс для мого результату на ультрі, бо на асфальті після Wings for Life ноги добряче вбилися, але в мінус для Skole Ultra Trail, де просто не вистачило часу аби відновитися та знову набігати гірки… І, добре, що все ж вибрав бігти 50 км дистанцію, а не одразу 100 км, хоча дуже хотілося:)
Kyiv Ultramarathon 2020 проходив як нічний забіг (старт в 00:00), 3,5км в один бік і стільки ж назад по плоскій але звивистій трасі на Трухановому острові… Це, напевно, у 2020 році єдина ультра результатом якої майже задоволений. Був готовий на 4:02-4:05/к але ж амбіції спробувати по 4:00/к, а потім «потерпіти».
Старт, адреналін, група, яку не хотілося відпускати – отак і біг по 3:50-3:55/к перші 20 км. А раптом?
Але ні, дива не трапилося. Натомість після перших 25 км – довелося гарненько терпіти всю другу половину! Відповідно, жадібність обійшлася досить дорого. Фінішний час 3:26:18. Це третій результат, який кращий навіть результату минулорічного переможця, втім – оті -5-10с на перших 20 км коштували +15-20с на наступних. Хороша наука!
Втім, при тому складі учасників, які були, шанси стрибнути вище 3 місця були невеликі, тож результат вийшов непоганий.
З трейлу на шоссе: перший 50км ультрамарафон асфальтом
Skole Ultra Trail
Коли мене перед стартом питали за скільки часу планую пробігти гонку, казав за 11-12 год. І я не жартував, бо й зараз певен, що це цілком реальний час подолання дистанції «Яворина». Однак, при адекватній підготовці. У мене ж вийшло, що після 4 місяців підготовки до Penyagolosa Trail були 4 місяці шосе, де, правду-кажучи, гірки в силу різних обставин відійшли на 2-ий план. Тож коли за кілька тижнів до Сколе почав набігати підйоми в Голосієво – вже був тривожний дзвіночок, що щось ті підйоми важкувато заходять… А набір на дистанції 101км становить аж 4500м. Однак, з іншого боку було цікаво чи дасть якусь перевагу набрана протягом сезону «швидкісна підготовка»?
Ні, жодних відчутних переваг. З самого старту бігти в гірки було важко, а швидкі спуски тільки поступово вбивали ноги. Тож після першої половини дистанції почався повільний колапс. Фінішувати вдалося на 1,5-2год пізніше ніж сподівався, за 13год 7хв. І хоча потрапив на тумбу другим, своїм виступом був дуже розчарований. Висновок для себе зробив однозначний – для хорошого результату на ультра в горах – потрібні гори. Це підтверджують і всі попередні мої виступи яким передувало перебування у горах і, де тренувався без гір…
Полювання на Дракона: Skole Ultra Trail-2020
Kyiv Last One Standing
З точки зору підготовки – це була велика авантюра. Адже весь рік (та й попередні) я готувався до швидких ультра. З невеликими об’ємами 100-120км/тиж. Але коли відмінили старт у Каппадокії і стало зрозуміо, що більше ніде 100 км трейлової ультра в 2020р. я не зможу пробігти, не дуже довго вагався перш ніж обрати KLOS-2020. Формат – надзвичайно цікавий! Напевно найближче до добового-дводобового бігу але більш «повільний» та рівномірний на початку і більш виснажуючий чим далі спливають години з моменту старту.
Було кілька великих промахів до самого старту та під час, що в кінцевому підсумку дало тільки 39 год і 261,5км. Основні: незадовільний стан ніг, відсутність достатнього висипання перед ультрою, проблеми зі шлунком… Щось старався виправити, десь потерпіти (ультрадосвід він, все ж, ніколи не зайвий:). Втім велику кризу, яка почалася з 36 кола вже подолати не вдалося. Тільки третій. Але досвід справді отримав цікавий. Хочеться врахувати всі допущені промахи та спробувати свої сили ще раз. Певен, що вийде значно краще.
Ультрамарафон на «виживання»: 39 кіл та 261,5 кілометрів
10 “Do” and “do not” у гонках серії “Big’s Backyard Ultra”
Статистика
- набігав трохи більше 4265,5 км за 12 місяців, із близько 30000м набору
- вєл, орбітрек – також стали значною частиною тренувань: вєл – 90 години (!)
- 6 стартів: 2-а он-лайн: півмарафон і марафон; ультрамарафон 50 км; естафета 7,5км; трейли: 101 км і 261,5 км.
- участь у чемпіонаті світу з Backyard Ultra, 36-ий в абс. у світі
Подіуми:
- 2-є місце в Україні на Wings for Life – 41,74км
- 3-є місце на Kyiv Ultramarathon 50k
- 3-є місце на естафеті Петропавлійвський пів марафон «Чайка»
- 2-є місце на Skole Ultra Trail 101k
- 3-є місце на Kyiv Last One Standing-2020
Навколо-бігова діяльність
Рік обіцяв бути потужнім на лекційну діяльність але з березня все пішло в он-лайн формат, тож цього року – лекцій прочитав “всього” до 2 десятків. Ну, і ще спасибі Жені Годуну за цікаве інтерв’ю на каналі Низький Пульс (раджу, доречі, підписатися;), якраз перед початком пандемії:
Натомість попрацював над наповненням блогу та інших інформ-ресурсів пов’язаних із бігом, спортом, ЗСЖ:
- Блог – 60 (і це вдвічі більше за кількість статей у 2019!)
- Жорстка Атлетика – 21
- НогиБоги – в тому числі гід по бігових травмах (3)
- GorganyPro – 2
- Куншт – 5 в т.ч.:
«Згадати все: як працює м’язова пам’ять»
«Накивати п’ятами: як правильно обирати бігові кросівки»
- LigaLife – 10
Тематики лекцій постійно розширюються:) Максимально повний перелік станом на початок 2020 року – можна побачити на моєму блозі у розділі “Лекції”.
А ще у 2020 році – завів Patreon дужже дякую всім, хто підтримав і продовжує підтримувати блог!!!
Плани на 2021
Основні старти:
- Penyagolosa Ultra Trail (110k, +5600m)* *Швидше як орієнтир, навряд вийде на нього потрапити у 2021…
- CCC UTMB (101k, +6100m)
З проміжними стартами – буду визначатися по-ходу підготовки 🙂
Acknowledgements
Наостанок, хочу подякувати за хоч і непростий але плідний ультра-рік:
– моїй коханій Юлі та донечці Валі за підтримку й натхнення рухатися до нових вершин! 🙂
– друзям Олексій Кулівець, Наталія Філатова, Олексій Бабій, Поліна Захарова – без вашої допомоги та підтримки KLOS-2020 для мене завершився би значно раніше!
– Андрію Ткачуку (Бродязі) – за те, що витягнув мене зі звичної «зони комфорту», коли погодився на батл;)
– моїм Партнерам:
- Dynafit Україна – за класний якісний екіп, яким користуюся протягом усього року;
- Nutrixxion Україна – за джерела енергії, що допомагають і на змаганнях і на тренуваннях;
- Suunto Ukraine – за Suunto 9, – ТОР-годинник для трейлраннерів;
- Compex Україна – за можливість використовувати один із найсучасніших методів відновлення;
- Trekking: Перші захистні треккінгові шкарпетки – за якісні бігові гольфи і шкарпетки;
А також Gorgany – за проект з Лекторієм який, маю надію ще відновиться після подолання пандемії COVID-19.
Завдяки Вашій підтримці вдавалося якісніше тренуватися і відновлюватися!
– усім Патреонам блогу Time2trail, – завдяки Вашій підтримці маю трохи більше часу та натхнення займатися блогом!
– друзям з Жорстка Атлетика, НогиБоги, RunUkraine, Ukraine Trail League, Низкий Пульс, Ультра Чат UA – за співпрацю, в розвитку бігу в Україні 🙂
– тренерам Сергій Романчук, Олексій Прокопенко, Сергій Попов, Юрій Клім, Костянтин Лебедєв – які цього року терпляче відповідали на числені інтерв’ю та охоче ділилися досвідом, який, маю надію, став у пригоді багатьом!
– всім організаторам – за чудові старти, які ви робите незважаючи навіть на ту непросту ситуацію яка є зараз!
– всім друзям-бігунам – за подолані разом кілометри, за натхнення і мотивацію далі розширювати кордони своїх можливостей 😉
До скорої зустрічі на лекціях і на стартах! Най у 2021 все буде – офлайн 😉
ФОТО: Kyiv Last One Standing 2020